Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Komin zrobiony na drutach | Proste robótki ręczne

postheadericon Jak uszyć komin na szyję

Jeśli komuś udało się już zrobić szalik na drutach, to może zabrać się za wykonywanie innych części garderoby. Nie koniecznie musi to być od razu sweter. Ciekawą propozycją, a jednocześnie alternatywą dla szalika jest komin.

Właściwie wykonanie komina nie jest zbyt skomplikowane. Dla osoby, która potrafi już dobrze robić na drutach jest nawet całkiem proste. Kominy są modne i bardzo praktyczne. Zakłada się je szybko przez głowę i dobrze chronią szyję przed chłodem. Poza tym wyglądają naprawdę ciekawie i oryginalnie. Mogą w nich chodzić zarówno kobiety, jak i mężczyźni oraz dzieci. Zazwyczaj komin robi się z grubej włóczki i można użyć do tego drutów 10 mm. Wybór ściegu zależy głównie od umiejętności, ale w zupełności wystarczy praktyka w robieniu na przemian oczek prawych i lewych. Na pewno ładnie wygląda również tak zwany ścieg ryżowy.

Wykonywanie komina na drutach zaczynamy od nabrania 40 oczek, a potem kontynuujemy robótkę do momentu, w którym uznamy, że ma odpowiednią długość. Im dłuższa robótka, tym szerszy będzie komin. Niektórzy wolą opcję bardziej dopasowaną, inni na tyle luźną, aby dało się w razie czego owinąć komin dwa razy wokół szyi. Na końcu trzeba oczywiście zszyć naszą robótkę, w przeciwnym razie będzie raczej przypominała bardzo krótki szalik. Jeżeli ktoś ma już duże doświadczenie w robieniu na drutach może wykonać ozdobny komin – wzory czy różne kolory wełny będą się prezentowały bardzo atrakcyjnie. Taki samodzielnie wykonany dodatek do ubrania to prawdziwy powód do domu. Można też oczywiście dorobić do niego rękawiczki czy mitenki na szydełku lub na drutach. Wszystko zależy od tego jaką porę roku akurat mamy. Komin można nosić bowiem jesienią i zimą, a nawet wczesną wiosną. Wykonuje się też jego lżejszą wersję z materiału, jednak ta wełniana prezentuje się zwykle lepiej. Jeśli okaże się, że wydzierganie komina wychodzi nam bardzo dobrze, to można sprezentować taki ładny i ciepły podarunek bliskiej osobie. Na pewno doceni włożoną w niego pracę. Zwykle zajmuje to jakieś trzy wieczory.