Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
jak zrobić sweter z wełny? | Proste robótki ręczne

postheadericon Robienie swetra na drutach krok po kroku

Zrobienie szalika czy komina na drutach to zwykle pierwsze kroki w robótkach ręcznych. Natomiast, kiedy już się to uda można zastanowić się nad czymś bardziej skomplikowanym – może to być kamizelka, a następnie sweter.

Zanim zaczniemy dziergać sweter na drutach trzeba dowiedzieć się jakie są kolejne kroki takiej robótki. Po pierwsze trzeba wiedzieć jakiej ma być wielkości. Od tego zależy ilość oczek od nabrania których zaczynamy robienia swetra. Jeśli ktoś chce i posiada odpowiednie umiejętności może rozpocząć od wykonania ściągacza. Następnie stosując wybraną konfigurację oczek prawych, oczek lewych, oczek prawych przekręconych i oczek lewych przekręconych robimy tył. Kiedy będzie gotowy zabieramy się za przód. Tutaj należy pamiętać o zrobieniu odpowiedniego dekoltu. Chodzi nie tylko o to, żeby było ładnie, ale również aby głowa zmieściła się w otworze po zszyciu wszystkich części swetra. Są to przód, tył i dwa rękawy. Po dokładnym zszyciu sweter jest gotowy. Jeśli robimy ciepły sweter to należy użyć grubej wełny, ale jeśli ma być ażurowy, to potrzebna jest cienka włóczka. W tym drugim przypadku szczególnie warto skorzystać z jakiegoś ładnego wzoru, ale wymaga to już oczywiście pewnych umiejętności.

Okazuje się, że można zacząć robienie swetra również od góry i wówczas nie trzeba go zszywać. Często w ten sposób robi się ubrania zapinane. Jeszcze inna propozycja to sweter robiony w poprzek. Jest to korzystne dla pań, które chcą optycznie się wyszczuplić, bo wówczas prążki, które są zazwyczaj w poziomie stają się pionowe. Im więcej i dłużej robi się na drutach, tym bardziej ma się ochotę na testowanie nowych możliwości, wzorów i krojów, a także na ciekawe łączenie kolorów. Nie myśli się już o tym w kategoriach zbyt trudnego zadania, ale raczej ciekawego wyzwania. Oczywiście od czasu do czasu można wrócić do mniejszych rzeczy – wełnianej czapki dla dziecka, szydełkowych mitenek czy szalika dla męża , które również będą na pewno coraz ciekawsze. Wiele osób bardzo lubi robótki ręczne i odpoczywa przy nich psychicznie.