Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szydełkowe ozdoby świąteczne | Proste robótki ręczne

postheadericon Ręcznie robione aniołki i inne ozdoby świąteczne

Na szydełku robi się ciekawe mitenki oraz także różne inne części garderoby, ale możne też wykonywać serwetki czy ozdoby świąteczne. Mają one wyjątkowy charakter, bo wkłada się w nie sporo wysiłku, ale również pasję. Żeby robić różne dekoracja na szydełku trzeba to naprawdę lubić.

Powstają wówczas wspaniałe ozdoby choinkowe, takie jak gwiazdki, aniołki, choineczki, dzwoneczki, sopelki, a nawet bombki. Poza tym można też przygotować tego typy rękodzieło na świąteczny stół czy do stroika. Wykonując te wszystkie rzeczy korzysta się ze specjalnych schematów, które można znaleźć chociażby w Internecie. Zazwyczaj podczas szydełkowania używa się białej muliny. Natomiast kiedy ozdoba, na przykład gwiazdka, będzie gotowa należy ją usztywnić. Dobrym domowym sposobem na to jest zamoczenie jej w wodzie z cukrem, a następnie rozpięcie za pomocą szpilek. Kiedy wyschnie będzie odpowiednio sztywna. Jeśli chodzi o bombki, dzwoneczki, aniołki, to usztywnianie powinno odbywać się na jakimś przedmiocie, który pomoże uzyskać pożądany kształt. Niektórzy zamiast cukru stosują krochmal.

Jeśli chodzi o ozdoby wielkanocne, to często mają one inne kolory niż biały, może poza szydełkową serwetką do koszyczka ze święconką. Pośród nich znajdują się oczywiście przede wszystkim szydełkowe zajączki, baranki, kurczaczki. Ciekawie wyglądają zarówno płaskie dekoracje, które można powiesić na baziowych gałązkach, jak i te trójwymiarowe. Można je wykonywać na przykład w taki sposób, żeby dało się je założyć na jajko. Poza tym ażurowa dekoracja wykonana na szydełku na zabarwionym na jakiś kolor jajku to też doskonały pomysł. Inna propozycja polega na zrobieniu szydełkowego koszyczka, który trzeba szczególnie porządne usztywnić i ułożeniu w nim lekkiego stroika. Wygląda to bardzo ładnie, ale oczywiście wymaga sporo pracy. Jeśli tylko ktoś kocha szydełkowanie może spróbować przekazać swoją pasję dzieciom. Wspólne rodzinne wykonywanie dekoracji bożonarodzeniowych czy wielkanocnych to wspaniała zabawa i dobry sposób na spędzanie przedświątecznego czasu.