Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Serwetki robione na szydełku | Proste robótki ręczne

postheadericon Schematy szydełkowych serwetek

Żeby mieć naprawdę ładne serwetki można je ozdobić własnoręcznie haftem krzyżykowym. Inna propozycja polega na wykonaniu serwetek na szydełku. W tym celu można skorzystać z różnych ciekawych wzorów.

Jeśli ktoś chce korzystać ze schematów serwetek, które można zrobić na szydełku powinien oczywiście umieć je odczytywać oraz wiedzieć jak wykonywać różne rodzaje oczek i ściegów. Wzory szydełkowych serwetek składają się bowiem z symboli oznaczających oczka łańcuszka, zamykające, ścisłe, półsłupki, słupki, podwójne słupki itd. Zwykle naukę robienia na szydełku zaczynamy od niewielkich rzeczy. Mogą to być ręcznie robione ozdoby na choinkę, kolczyki czy małe serwetki. Jednak jeśli komuś się to spodoba i nabierze wprawy, to zaczyna wykonywać coraz większe rzeczy i sięgać po coraz bardziej skomplikowane wzory. Powstają wówczas okrągłe, owalne i kwadratowe serwety, bieżniki, a także zazdrostki do okien.

Istnieje wiele pięknych wzorów, które można wykorzystać robiąc szydełkowe serwetki. Szczególny charakter mają robótki świąteczne. Na Boże Narodzenie można zrobić serweteczki w kształcie Gwiazdy Betlejemskiej. Najlepiej, aby było ich tyle, ile osób będzie siedziało przy wigilijnym stole. Osoby, które mają już większą wprawę w szydełkowaniu mogą spróbować zrobić serwetki z postaciami aniołków, Świętego Mikołaja czy innym motywem bożonarodzeniowym. Z kolei na robótkach wielkanocnych może pojawić się zajączek, kurczaczki lub pisanki. Mogą mieć różne kolory. W ogóle warto zrobić własnoręcznie serwetkę do koszyczka, ale ona powinna być biała. Zwykle możemy się pochwalić, że w koszyczku, z którym idzie się do święcenia znajdują się własnej roboty wędliny, chrzan czy babeczki. Natomiast jak wiele osób może powiedzieć, że główna dekoracja została samodzielnie wykonana na szydełku? Wymaga to sporo cierpliwości oraz odpowiedniej wprawy. Jednak dla wielu osób szydełkowanie jest przede wszystkim prawdziwą przyjemnością. Lubią zarówno to, że mogą spędzać czas w fotelu robiąc serwetkę według ciekawego wzoru, jak i to, że spod ich rąk wychodzi takie właśnie małe arcydzieło. Rzeczy robione na szydełku mają poza tym wyjątkowy charakter i urok.